HTML5 & CSS3

Tworzenie stron www – na co zwrócić szczególną uwagę?

Można zaryzykować stwierdzenie, że wirtualna wizytówka firmy to konieczność. Niezależnie od tego, jak zaawansowana ma być – warto w nią zainwestować. To często pierwszy punkt styczności klienta z przedsiębiorstwem. Co, oprócz ładnego wyglądu i ciekawej, przyciągającej treści, jest ważne przy tworzeniu strony www?
Po pierwsze – poprawne wyświetlanie się strony na różnych przeglądarkach i na różnych urządzeniach. Mnogość modeli telefonów, systemów operacyjnych i kilka przeglądarek znacznie utrudnia sprawę zadbania, by wszędzie strona działała dobrze, jednak nie warto z tego rezygnować. Nigdy nie wiemy z jakich narzędzi będą korzystać nasi klienci.
Po drugie – odpowiednie adresy podstron. Najlepiej, by z adresu dało się wywnioskować, jaka treść może się na niej kryć. To punkt, który może wydaje się mało istotny, jednak dla wyszukiwarek i pozycjonowania, to jeden z ważniejszych elementów.
Po trzecie – własna domena. Nie leży to w zakresie webmastera, który tworzy strony internetowe, ale jako właściciel firmy powinieneś zadbać o własną domenę. Będzie wyglądać bardziej profesjonalnie i również przyczyni się do lepszego pozycjonowania. W końcu, gdy już strona będzie gotowa, trzeba będzie ją pozycjonować i już od samego początku warto sobie to zadanie ułatwić.
Tworzenie strony www to proces, który obejmuje wiele obszarów – grafikę, użyteczność i pozycjonowanie. Im bardziej zadbamy o te elementy na początku, tym później będziemy mieć lepsze efekty.