HTML5 & CSS3

Samodzielne tworzenie stron internetowych

Rozbudowana strona internetowa z przydatnym interfejsem użytkownika a także wieloma opcjami do wyboru wydaje się być niemal niemożliwa do wykonanie przez laika. Jest to prawda, jednakże nie wyklucza samodzielnej nauki tego, jak tworzyć strony www bez przymusu ukończenia studiów z dziedziny informatyki.
Na co najpierw zwrócić uwagę? Ważnym jest dobre poznanie języku HTML, który przyda się w późniejszej pracy z CSS-em. Równie przydatną jest znajomość języka angielskiego gdyż wiedzę z zakresu tworzenia stron internetowych czerpie się głownie z anglojęzycznych serwisów. Następnie należy odpowiednio przetestować nabyte przez nas umiejętności, poprzez ćwiczenia przy użyciu szablonów storn dostępnych w sieci. Ich wzorów jest niezwykle wiele, dzięki czemu stworzona przez nas witryna będzie niemal na pewno w pełni unikatowa.
Kolejnym korkiem jest umieszczenie naszej strony w sieci. W tym celu należy znaleźć odpowiedni serwer. Możemy skorzystać zarówno z darmowych firm hostingujących jak i tych, które pobierają opłaty za świadczona na naszą rzecz usługi. Do zrobienia pozostaje nam również wykupienie właściwego adresu naszej strony, czyli domeny. Po utworzeniu strony www, należy stale ją pozycjonować, aby uzyskiwała jak największa popularność.