HTML5 & CSS3

O czym pamiętać tworząc stronę internetową?

Internet jest dziś dosłownie przepełniony bezwartościowymi stronami, których jakość można śmiało zakwalifikować jako śmieciową. Tworząc nową stronę wypada wybić się spośród tłumu średnio udanych projektów i zaproponować internautom coś, co spełni ich oczekiwania i skłoni do powrotu pod ten sam adres w przyszłości.

Aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest zastosowanie się do kilku podstawowych wskazówek, które nie zagwarantują, ale znacznie zwiększą szansę na odniesienie sukcesu przez nasz serwis internetowy.
Po pierwsze, nasza wizytówka w sieci musi być dobrze zoptymalizowana. Zakres zabiegów optymalizacyjnych tak naprawdę nie jest zbyt obszerny, natomiast jest istotny z punktu widzenia wyszukiwarek, które doprowadzą użytkowników pod nasz adres. Trzeba tutaj zadbać o dopasowanie meta tagów, adekwatny tytuł oraz opis strony. Można też zatrudnić profesjonalistę, aby zrobił to za nas.
Po drugie, na stronie musi znajdować się wartościowa i unikalna treść, które przyciągnie uwagę odwiedzającego na przynajmniej kilka minut. Zaoferowanie internautom czegoś, czego jeszcze wcześniej nie znaleźli gwarantuje szybki wzrost popularności naszej witryny www.
Po trzecie, w nawiązaniu do punktu poprzedniego, treść naszej strony musi być oprawiona w przejrzystą i wygodną formę. Wskazane jest korzystanie ze znaczników zgodnych z HTML5, a także tworzenie nagłówków i śródtytułów, które pozwolą bez przeszkód zorientować się w treści strony.

Stosując się do powyższych porad, tak naprawdę możemy odfajkować większość pozycji z listy rzeczy do zrobienia przy nowym projekcie. Dobrze optymalizując stronę oraz tworząc wygodne ramy dla treści, pozostaje już tylko dodawać kolejne artykuły i przyciągać więcej odwiedzających.