HTML5 & CSS3

Na co zwrócić uwagę przy zlecaniu stworzenia strony www?

Nadszedł czas na stworzenie strony www lub odświeżenie obecnej? Chcesz zlecić prace do agencji? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy.
Agencja powinna przekazać Ci prawa autorskie do stworzonej strony. Tylko dzięki temu będziesz mógł ją w przyszłości zmieniać i całkowicie nią zarządzać. To bardzo ważny punkt!
Dopytaj o to, czy sam będziesz mógł zarządzać treścią na stronie. Jeśli nie chcesz za kilka miesięcy płacić za dodanie nowej zakładki, koniecznie zadbaj o to, by agencja wyposażyła Twoją stronę w CMS.
Strona stronie nierówna – agencja powinna dopytać o ilość podstron, jaka ma znaleźć się na Twojej stronie. Jeśli tego nie zrobi, sam to sprawdź. Unikniesz przykrych niespodzianek, gdy okaże się, że umowa obejmowała tylko 3 podstrony, a Ty potrzebujesz ich dwa razy tyle.
Sprecyzuj dokładnie swoje wymagania – zarówno, gdy chcesz stworzyć stronę www, jak i gdy odświeżasz aktualną – i zadbaj o to, by wszystkie były zawarte w umowie.
Umowa o stworzenie strony internetowej powinna także zawierać informacje, kto jest odpowiedzialny za zaprojektowanie i dostarczenie grafik. Czasem firmy mają swojego grafika, a agencja jest odpowiedzialna jedynie za dodanie jej do kodu strony.
Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę z jakąkolwiek agencją – przeczytaj umowę i dopytaj o wszystko, co wzbudzi Twoje wątpliwości. W takim wypadku lepiej dmuchać na zimne!