HTML5 & CSS3

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony www?

Internet to potężne medium, w którym pozyskanie klienta nie jest prostą sprawą. Ilość konkurencji i łatwość stworzenia własnej strony internetowej powoduje, że wiele przedsiębiorstw już ma swoje wirtualne wizytówki. Jeśli stoisz właśnie przed tym trudnym zadaniem – stworzeniem strony www – przeczytaj kilka wskazówek o tym, na co warto zwrócić uwagę.
Najważniejszy jest Twój potencjalny klient. Strona powinna być dla niego przyjazna, łatwa w obsłudze i powinny znaleźć się na niej wszystkie ważne dla niego informacje. Jasno i prosto przedstawiona oferta to klucz do sukcesu – nawet, jeśli nie sfinalizujesz teraz transakcji, to klient na pewno wróci, bo będzie pamiętać Twoją ofertę. Szybciej zapamiętujemy proste rzeczy niż pisane skomplikowanym językiem wywody.
Przy tworzeniu strony www warto zastanowić się nad jej kolorystyką. Czy kolory korespondują z treścią i z tym, jaka jest Twoja firma? Czy nie są zbyt jaskrawe? Modnym ostatnio trendem, nie tylko w tworzeniu stron internetowych, jest minimalizm i jasne kolory. Nie wszystko musi być biało-czarne, ale strona nieprzeładowana kolorowymi gadżetami będzie przyjaźniejsza dla czytelnika.
Niezależnie od tego czy stronę tworzyć będzie agencja czy chcesz to zrobić samodzielnie – koniecznie sprawdź jej działanie na różnych przeglądarkach i na różnych urządzeniach. Coraz więcej osób korzysta z telefonów – warto ułatwić im przeglądanie strony i stworzyć taką, która będzie wygodna w użyciu na małym ekranie.