HTML5 & CSS3

Jak zacząć tworzyć strony internetowe?

Tworzenie stron www wydaje się miły i prostym zajęciem. Ładne grafiki, odpowiednie funkcjonalności, dobra nawigacja, a efekty pracy widać od razu. Jak zostać webmasterem i zacząć tworzyć strony internetowe?
Można pójść na studia. Do wyboru są dwie opcje – studia informatyczne i studia graficzne. Na wielu uczelniach artystycznych są podstawy programowania w HTMLu, więc ten kierunek wydaje się bardziej rozwojowy. Łatwiej nauczyć się HTMLa i zawiłości tworzenia stron internetowych niż samodzielnie nauczyć się podstaw grafiki i wszystkiego, co z nią związane.
Nie każdy jednak ma potrzebę pójść na studia. Zwłaszcza Ci, którzy w tworzeniu stron www upatrują szansę na przebranżowienie po kilku latach pracy w innym miejscu. Jak z tego wybrnąć?
Można zapisać się na kurs. Jest wiele organizacji, które organizują kursy tworzenia stron internetowych. Jeśli szkolenie będzie odpowiednio przygotowane i prowadzone, zdobędziemy solidne podstawy, a także trochę wiedzy o dobrych praktykach. Przy wyborze kursy warto zorientować się czy prowadzi go wykładowca z doświadczeniem.
Drugą opcją, bardziej czasochłonną, jest samodzielna nauka. Internet to morze wiedzy o tworzeniu stron www – mnóstwo poradników, tutoriali i for, na których można pytać o wszystko.
Jednak w zostaniu webmasterem najważniejsze jest doświadczenie i praktyka. Dopiero po stworzeniu kilkunastu stron internetowych, będziemy wiedzieć jak nam idzie.