HTML5 & CSS3

Etapy tworzenia stron internetowych

Tworzenie stron internetowych to proces złożony, na którego udaną realizację wymagany jest wkład pracy ze strony specjalistów z różnych dziedzin informatyki. I tak w teamie tworzącym strony internetowe nie brak miejsca dla grafików, programistów oraz edytorów, a także osoby zarządzającej całym procesem.
Pierwszy krok w projektowaniu stron www na zlecenie to określenie tego, jakie są docelowe plany klienta. Należy zorientować się, kim będą potencjalni użytkownicy wchodzący na stronę, na jakie funkcje chcieliby liczyć. Wybierana jest domena oraz konto hostingowe.
Następnie dany projekt jest wyceniany oraz określony zostaje czas, w jakim dokonana będzie jego realizacja. Gdy wszelkie warunki umowy zostaną dopięte na ostatni guzik, graficy wykonują wstępną wizję projektu graficznego, biorąc pod uwagę takie czynniki jak dobrana kompozycja oraz dopasowanie ze względu na kolorystykę. Utworzony zostaje panel administracyjny, podstrony, wprowadzone zostają treści. Osoba zlecająca może skorzystać z testowej wersji strony www.
Kolejny krok to umieszczenie strony www na serwisie oraz pozycjonowanie adresu, w celu zwiększania jego popularności w Internecie. Wraz ze zmianami przeprowadzanymi w strukturze firmy można odpowiednio dopasowywać treści na stronie internetowej.