HTML5 & CSS3

Dobra strona internetowa – czyli jaka?

Tworzenie stron internetowych jest zajęciem bardzo wszechstronnym. Dobry webmaster zwraca uwagę na wszystkie elementy składowe i bierze je pod uwagę już podczas projektowania strony. Tak, aby finalny efekt był jak najlepszy. I nie chodzi tu tylko o to, by klientowi się podobało.
Dobra strona internetowa to czytelna strona. Na etapie tworzenia strony www trzeba podjąć decyzje o sposobie nawigacji, układzie elementów i pozycji w menu. Wszystkie te części muszą ze sobą współgrać, dając w efekcie prostą stronę, na której użytkownik się nie zgubi. Ponadto strona musi być łatwa w obsłudze – w żadnym wypadku czytelnik nie może domyślać się lub zgadywać, jak się po niej poruszać. Intuicyjność to jedna z ważniejszych cech witryny internetowej.
Tworzenie strony www to nie tylko ładny wygląd i piękna grafika. Dobrze zbudowana strona internetowa jest też czytelna dla wyszukiwarek i ich robotów. Podczas kodowania należy zadbać o poprawną strukturę kodu, odpowiednie tagi i oznaczenie nagłówków. Tak przygotowana strona będzie łatwiejsza w pozycjonowaniu i szybciej wespnie się na pierwsze miejsca w Google.
Tworzenie stron www to zajęcie jak każde inne. Można je wykonywać lepiej lub gorzej, ale dla własnego samopoczucia warto tworzyć dobre strony internetowe.