HTML5 & CSS3

Diabeł tkwi w szczegółach – przy tworzeniu stron www również

Stronę internetową tworzy się dla klientów. Podobnie jak blog. Jak stworzyć stronę www, by klienci i czytelnicy chętnie na nią zaglądali? Przywiąż wagę do szczegółów, a nie do ogólnego wyglądu strony.
Rzeczy ładne rzadko kiedy są praktyczne. A rzeczy praktyczne rzadko kiedy są ładne. Spróbuj podczas tworzenia strony www osiągnąć kompromis w tej kwestii. Klienci na pewno za to podziękują. Intuicyjna nawigacja, brak migających reklam i łatwość w poruszaniu się po stronie, to sprawy bardzo istotne, a często podczas projektowania pomijane.
Jeśli strona internetowa będzie uzupełniania o nowe treści (np. aktualności lub blogowe wpisy) – koniecznie zwróć uwagę jak będzie się zachowywać, gdy treści będą różnej długości. Błędy na tym polu mogą spowodować, że klienci będą uciekać ze strony, gdyż będzie ona nieczytelna.
Zazwyczaj testy strony przeprowadzane są na jednym komputerze i na jednej przeglądarce. To błąd! Na rynku jest teraz tak wiele urządzeń, że to ogromne ryzyko. Przy tworzeniu strony internetowej koniecznie trzeba wziąć pod uwagę mnogość aplikacji i urządzeń. Responsywna strona internetowa to już wymóg rynku, a nie dopieszczanie wszystkich klientów.
Oryginalny wygląd strony i łatwość jej używania to podstawowe zasady, których trzeba się trzymać podczas tworzenia strony www. Tylko wtedy możemy mieć gwarancję, że przyniesie ona pożądany efekt, a klienci nie będą z niej uciekać.