HTML5 & CSS3

Czy tworzenie stron www jest łatwe?

Prawie każda powstająca firma potrzebuje strony internetowej. Wiele firm odświeża swoje aktualne strony lub całkowicie je wymienia. Trend ten będzie rósł, dlatego tworzenie stron www wydaje się dobrym i opłacalnym zawodem. Opanowanie kodu HTML i CSS nie jest trudne – nawet przy pomocy internetowych kursów i poradników można zostać koderem. Jednak tworzenie stron www to coś więcej niż napisanie kodu HTML.
Profesjonalny webmaster powinien umieć zwrócić uwagę na użyteczność strony i na łatwość jej używania. Powinien umieć doradzić klientowi najlepszy sposób nawigacji w menu, a także zasugerować kolorystykę (pod warunkiem, że klient nie ma gotowego projektu strony). Wszystkie elementy na muszą być spójne i przy tworzeniu strony www trzeba o nie zadbać.
Ponadto od kodu strony, jego struktury i otagowania zależy, jak strona będzie widoczna przez roboty wyszukiwarek. To ma bezpośrednie przełożenie na łatwość pozycjonowania. Dobry webmaster zadba o wszystkie elementy już na etapie tworzenia strony www.
Nie należy zapominać, że praca przy tworzeniu stron to również praca z klientem. W tej pracy na pewno przydadzą się cierpliwość i umiejętność wsłuchania się w potrzeby drugiej strony.
Praca webmastera rozwija na wielu polach i wymaga znajomości wielu dziedzin. Warto spróbować!