HTML5 & CSS3

Czy tworzenie responsywnych stron www ma sens?

Stworzenie responsywnej strony www to dodatkowy koszt dla firmy. Jednak wydanie dodatkowych pieniędzy na dostosowanie strony do urządzeń mobilnych ma sens. Dlaczego?
Przede wszystkim na rynku jest coraz więcej urządzeń, na których można korzystać z Internetu. Telefony, smartfony, tablety. Każde z nich ma inną rozdzielczość ekranu, a trudno wskazać tę, która ma zdecydowaną przewagę nad innymi. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć na jakich urządzeniach nasi klienci będą korzystać z naszej strony, dlatego by nie być na starcie na przegranej pozycji u części z nich, warto zainwestować w stworzenie strony www, która będzie poprawnie wyświetlać się na ekranach różnej wielkości.
Łatwość korzystania z naszej wizytówki dla użytkowników to nie jedyny plus. Google w swoim algorytmie wyszukiwania stron, premiuje te, które mają wersję responsywną. To ważny powód – zwłaszcza jeśli część naszych potencjalnych klientów korzysta z urządzeń mobilnych. Nie tylko ułatwimy im poruszanie się po stronie, ale także sprawimy, że w ogóle będą mieli szansę do nas trafić.
Na stworzeniu responsywnej strony www nie warto oszczędzać – na pewno z czasem pojawią się kolejne konsekwencje posiadania strony tylko dla zwykłych pecetów.