HTML5 & CSS3

Czy pisanie stron internetowych jest trudne ?

Aby odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie musielibyśmy rozróżnić pisanie stron www a ich tworzenie. Tworzenie serwisów www to najczęściej korzystanie z jednego z gotowych rozwiązań. A więc pytanie teraz powinno brzmieć :
Czy tworzenie stron internetowych jest trudne ? Tu również nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od tego z jakiego rozwiązania postanowimy skorzystać. Tak ogólnie można przyjąć że każdy poziom umiejętności znajdzie w CMSach coś dla siebie.
Wróćmy teraz do początku i wejdźmy w drugą stronę drabinki. Mówiliśmy już o tworzeniu stron www a teraz pozostaje ich własnoręcznie pisanie. więc w tym momencie nasze pytanie brzmi :
Czy pisanie stron internetowych jest trudne ? Tu odpowiedź jest znacznie prosta. Tak pisanie serwisów www jest trudne i jest niezbędna wymagana odpowiednia wiedza. Część z was być może chciałoby spróbować swoich sił w tym zawodzie więc zadajecie sobie pytanie co byście musieli potrafić. Do pisania, oraz bardziej zaawansowanego tworzenia stron www niezbędna jest znajomość kilku języków programowania, każdy odpowiedzialny za coś innego. Niezbędna będzie znajomość HTML, CSS, PHP, MYSQL / SQL oraz JavaScript. Aby być dobrym programistą należy opanować wszystkie te technologie.