HTML5 & CSS3

Co warto wiedzieć przy samodzielnym tworzeniu stron www?

Tworzenie stron www nie jest zajęciem bardzo trudnym, jednak dobrze przygotowana strona musi spełniać pewne kryteria.
Przede wszystkim powinna być czytelna i łatwa w użyciu. Nie może powodować w użytkowniku konsternacji i zmuszać go do nadmiernego szukania potrzebnych mu informacji. Przejrzysty układ i odpowiednio dobrana kolorystyka to podstawy sukcesu. Tworząc stronę www nie warto iść w pstrokate kolory i ciekawe, migające urozmaicenia. To niewygodne dla czytelników.
Drugim istotnym punktem jest struktura kodu. Dla użytkownika nie ma ona większego znaczenia, ale dla robotów wyszukiwarek jak najbardziej. Podczas tworzenia strony internetowej warto od razu pracować nad kwestiami ważnymi dla pozycjonowania. Nie będzie ona wtedy wymagać poprawek, co zmniejszy nakład pracy.
Trzecim bardzo ważnym czynnikiem, który może przyciągnąć i odrzucić klientów jest treść strony. Przy tworzeniu strony internetowej zastanów się dobrze czy treść, którą chcesz umieścić współgra z grafiką, czy na stronie nie ma błędów i literówek. Takie „drobiazgi” mogą skutecznie zniechęcić czytających.
Tworzenie stron www wymaga dużej wszechstronności – oprócz znajomości HTMLa, przydatne będą zmysł grafika, znajomość ludzkich zachowań i podstawy pozycjonowania.